CIMIER a MÉDIÁ

Seven

môžete objednať aj telefonicky

Znaky kvality CIMIER

Hodinky značky CIMIER nesú značku Swiss Made, čo je certifikátom a zárukou výroby vo Švajčiarsku. Firma CIMIER ručí za mimoriadnu kvalitu svojím menom a medzinárodnou zárukou v trvaní troch rokov na všetky hodinky. Či už ide o mechanické hodinky alebo quarzové strojčeky - firma CIMIER vsadila na hodinové strojčeky švajčiarskej produkcie, ktoré sú legendárne vďaka mimoriadnej presnosti a prvotriednemu spracovaniu. Mimoriadny dôraz kladie firma CIMIER na dizajn puzdier a ciferníkov. Výroba niektorých ciferníkov pozostáva z viac ako sto jednotlivých, náročných pracovných krokov.


Hodinkové puzdrá značky CIMIER sú testované na vodeodolnosť do minimálne 5 ATM. Na hodinkové sklíčka sa používa výhradne kvalitné zafírové sklo, mimoriadne odolné voči poškriabaniu. Okrem toho sa na sklíčka používa jednostranná protiodrazová vrstva, ktorá minimalizuje rušivé reflexie. Použité kožené remienky sa vyrábajú náročnými postupmi ručne v Nemecku. Všetky modely značky CIMIER majú kvalitné motýlikové uzatváracie spony.

Záruka

3 roky záruka na všetky modely namiesto zákonnej 2-ročnej záručnej doby.

Hodinové strojčeky

Všetky hodinové strojčeky, tak mechanické ako aj quarzové, sú kvalitné švajčiarske výrobky. Mechanické strojčeky od značky CIMIER sú náročne zdobené, vďaka zvláštnym výbrusom a gravírovaniu nadobúdajú strojčeky nezameniteľný charakter značky CIMIER. Niektoré strojčeky sa menia výhradne pre značku CIMIER. Priehľadné zadné veko umožňuje pri mechanických hodinkách pohľad na fascinujúci vnútorný svet hodiniek, čo mimoriadne oceňujú mnohí fanúšikovia mechanických hodiniek. Aj quarzové strojčeky švajčiarskej výroby sú známe vysokou kvalitou a spoľahlivosťou. Indikátor EOL (end of life - vybitá batéria) ukazuje na stav batérie, sekundová ručička poskakuje v 4-sekundovom takte, tak zákazník vie, že treba batériu vymeniť.

Púzdra

Firma CIMIER používa na výrobu púzdier výhradne nerez typu 316L. Táto, tzv. chirurgická oceľ obsahuje mimoriadne málo niklu, ktorý môže vyvolávať alergie. Tvary puzdier vyvíja a dizajnovo vytvára firma CIMIER. Na zadnom veku každého puzdra je vygravírované originálne sériové číslo, pomocou ktorého sa dajú každé hodinky jednoznačne identifikovať a ktoré sa zaznačí do záručného listu.

Povrstvenie puzdier a kovových náramkov

Firma CIMIER používa PVD povrstvenie, buď vo farbe žlté zlato, červené zlato alebo čiernej. Výhodou tejto technológie je, že vďaka PVD, mimoriadne odolnej metóde, zostanú hodinky dlhšie pekné.

Zirkóny

Zirkóny sú kvalitnou imitáciou diamantov. Ani odborníci dnes nedokážu iba pohľadom voľným okom rozoznať dobré zirkóny od pravých diamantov. Firma CIMIER používa len zirkóny najvyššej kvality. Naše kamene sa na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobcov nelepia, ale osádzajú. Je tak prakticky vylúčené, aby sa kamene stratili.

 

Ciferníky

Všetky ciferníky vytvárajú dizajnéri značky CIMIER s veľkou láskou k detailom. Ciferník je tvárou hodiniek a v súhre s puzdrom, remienkom a funkciami strojčeka určuje nezameniteľný charakter hodiniek značky CIMIER. Niektoré ciferníky sa zhotovujú vo viac ako 100 pracovných krokoch. Len málo firiem na svete je schopných vyhotoviť ciferníky takejto kvality. Čísla a indexy sú vo väčšine prípadov zanitované a nie lepené, preto sa aj vo väčšom teple alebo pri vystavení chladu neuvoľnia. V každom výrobnom kroku ciferníka je potrebné použitie náročne vyrobených nástrojov. Ciferníky firmy CIMIER sa vyrábajú celé ručne.Zafírové sklo

Zafírové sklo sa vyznačuje mimoriadnou tvrdosťou a dá sa poškrabať len diamantom a. p. Východiskovou surovinou je korund, na spracovanie ktorého kladie firma CIMIER najvyššie nároky. Firma CIMIER používa zafírové sklo s jednostrannou protiodrazovou vrstvou, aby sa tak zmiernili rušivé odrazy a aby sa tak zákazníci mohli nerušene pokochať náročne spracovanými ciferníkmi. Prednosťou vnútornej protiodrazovej vrstvy je nepoškriabateľnosť povrstvenia. Výrazne prístupnejšie minerálne sklo a plexisklo sa buď veľmi rýchlo poškriabe alebo nie je nárazuvzdorné, preto ho firma CIMIER nepoužíva. Pri hodinkách prehnutého tvaru používa firma CIMIER dvojito vyklenuté zafírové sklo, aby sa vylúčil lupový efekt. Pri hodinkách v segmente fashion sa prakticky používa vždy len jednostranne vyklenuté sklo (vrchná strana), vzniká tým silné optické skreslenie ciferníka.

Vodeodolnosť

Všetky nové modely značky CIMIER sú testované na vodeodolnosť tlakom minimálne 5 Barov, niektoré modely dokonca tlakom 10 Barov. Uvedené hodnoty zodpovedaju tlaku v 50, respektíve 100 metroch pod hladinou vody. Firma CIMIER principiálne ručí za uvedenú vodeodolnosť.

Remienky

Kožené remienky používané firmou CIMIER sú vyrábané náročnými ručnými postupmi v Nemecku. Originálne remienky sa dajú rozoznať podľa vtlačeného označenia CIMIER na vnútornej strane remienka. Vďaka lokálnej produkcii sa suroviny nakupujú len z najlepších garbiarní, ktoré zaručujú ekologickú produkciu. Pri väčšine remienkov používa firma CIMIER vodoodpudivú kožu na vnútornej strane. Remienok je tak menej namáhaný, tvorba baktérií je výrazne potlačená. Vo firme CIMIER si môžete bez ťažkostí objednať zvláštnu dĺžku remienka. Remienky typu aquaband sú z umývateľného špeciálneho materiálu, ktorý sa využíva aj pri jachtingu a sú vodotesné.

Motýlikové uzatváracie spony

V drvivej väčšine prípadov sa na remienkoch používajú motýlikové uzatváracie spony. Ich výhodou je vysoká miera komfortu pri nosení, zvýšená bezpečnosť pri upevňovaní hodiniek (nemôžu spadnúť). Uzatváracia spona znižuje opotrebovanie koženého remienka v časti uzáveru a tým pádom výrazne predlžuje životnosť remienka. Všetky uzatváracie spony sú výhradne z dizajnérskych dielní firmy CIMIER a sú ozdobené chocholom - symbolom firmy CIMIER. Firma CIMIER používa tak dvojitú uzatváraciu sponu ako aj jednoduchú sponu s jedným ramenom. Dvojitá uzatváracia spona zvyšuje komfort pri nosení predovšetkým ak máte úzke zápästie a preto sa využíva aj v dámskej kolekcii značky CIMIER.

MasterArt

V kolekcii firmy CIMIER sa hrdia prívlastkom MasterArt - len chronometre s náročne dekorovanými mechanickými strojčekmi a z najkvalitnejších materiálov. Naši hodinári dokončia každý jednotlivý klenot s vášňou a dokonalosťou. Ako milovník hodiniek to pocítite, keď budete držať v rukách tikajúcu vášeň v štýlovej darčekovej krabičke.

Bezpečný nákup

 

Adresa

 

ETC Group, s.r.o.
Mikovíniho 20
917 02 Trnava

 

tel.: +421 907 77 99 20
email:
info@cimier.sk

 

 

 

© 2024 ETC Group, s.r.o. All rights reserved. By nainternete.sk