Od roku 1924 po dnešok - pohnutá história
V roku 1925 sa v tlači objavili prvé inzeráty istej firmy Lapanouse SA, odporúčajúce švajčiarske hodinky značky CIMIER.
Rok predtým firmu v malej obci Hölstein, v kantone Baselland založil hodinár R. Lapanouse. Druh hodiniek, ktoré rodinný podnik vyrábal po presťahovaní do susednej obce Bubendorf, boli známe pod menom Roskopfov strojček.
Roskopfove hodinkové strojčeky sú veľmi robustné a najmä mimoriadne cenovo prijateľné mechanizmy, v ktorých sa miesto bežných kamenných podložiek pre rozdelenie času využívali zvisle umiestnené oceľové kolíčky.
Keďže sa takýmito cenovo dostupnými hodinkami podarilo osloviť celkom novú vrstvu zákazníkov, napredovala firma Lapanouse od úspechu k úspechu.
50. roky
Potom ako sa brandža postupne zotavovala z následkov 2. svetovej vojny, blysla sa už v roku 1951 firma Lapanouse SA veľmi dobrými hospodárskymi výsledkami. Začala sa výroba atraktívnej kolekcie náramkových hodiniek s pozláteným alebo pochrómovaným puzdrom, v ktorých naďalej tikali osvedčené Roskopfove strojčeky z vlastnej manufaktúry. S novým menom CIMIER, ktoré sa objavilo ako novinka aj v názve firmy LAPANOUSE-CIMIER, sa spoločnosť pripravovala dobyť svet.
Keďže si éra klíčiaceho hospodárskeho zázraku vyžadovala výraznejšie náramkové hodinky, prišla firma CIMIER na trh s nápadnými fosforeskujúcimi číselníkmi, centrálnou sekundovou ručičkou alebo dokonca s novodobým chronografom. Priekopnícka úloha v tejto oblasti, ako sa neskôr ukázalo, priniesla firme CIMIER svoje ovocie. Tieto výrazné časomery sa na celom svete predávali tak úspešne, že dokonca hlavičkový papier firmy CIMIER hrdo hlásal: Denne produkujeme 5000 hodiniek. Takmer 500 zamestnancov v tom čase v závode v Bubendorfe ročne vyrobilo doslova a do písmena 1,5 milióna hodiniek .
60. roky
V šesťdesiatych rokoch predstavila firma CIMIER naozajstný chronograf s kotvovým krokom, so siedmimi kameňmi, dvoma korunkami na ovládanie rôznych funkcií a viacerými postrannými ciferníkmi. O výrazný zjav sa postaralo aj súčasné použitie tachymetrickej škály a diaľkomeru.
70. roky
Keď v 70. rokoch 20. storočia ovládli puzdrá hodiniek vibrujúce elektronické mechanizmy (kremenné strojčeky - quartz), začala sa firma Lapanouse-Cimier venovať aj tejto novej technológii a znova sa stala, vďaka vytvoreniu vlastného quarzového mechanizmu, priekopníkom.
80. roky
Začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia predala firma v riskantnom obchode väčšinu strojov na výrobu hodinových strojčekov konkurenčnej spoločnosti, ktorá mala následne zásobovať firmu CIMIER. Tento krok však nepriniesol očakávané zlacnenie výroby. Práve naopak: kvôli drahému nákupu strojčekov sa firma dostala v porovnaní s konkurenciou zo zahraničia a predovšetkým voči novému veľkému tuzemskému hráčovi do jednoznačne nevýhodnej pozície.
V roku 1985 zastavil dočasne jeden z kedysi najväčších švajčiarskych výrobcov hodiniek výrobu. Dôvodom boli názorové rozdiely v rodine vlastníka firmy na ďalšiu stratégiu a výber nástupcu na čelo podniku.
CIMIER dnes
Od roku 2003 pokračuje v tradícii firmy CIMIER tím spolupracovníkov na čele so zakladateľom a konateľom Martinom Bärtschom.
V CIMIER štúdiu v Baar sú hodinky CIMIER nie len dizajnované a vyvýjané ale tiež vlastnou produkciou skúsených hodinárov vytvorené.
Každé hodinky CIMIER sú súčasťou fascinujúce histórii značky. Klasické prvky hodinárskej histórie sú novo interpretované v konštrukcii každého modelu. Keď nosíte CIMIER, stanete sa sám súčasťou histórie a máte stáleho spoločníka pre váše osobné fascinujúce obdobie.
V októbri 2009 CIMIER otvoril prvý butik pre zákazníkov z celého sveta na Limmatquai 56 v Zürichu. Tam môžete zažiť fascinujúci výber a najnovšie modely z kolekcie CIMIER.
V roku 2011 CIMIER zdôrazňuje svoje hodinárske kompetencie prostredníctvom vlastno vyvinutého BIGMatic automatického modulu založeného na kalibry Unitas 6497-1.